•  ADRES 
 • Kozyatağı Mah. Gülbahar Sok.
  No:17 PS Plaza İçkapı No:126
  Kadıköy/İstanbul
 •  ÇALIŞMA SAATLERİ 
 • Pazartesi - Cuma
  09:00-17:00
Awesome Image

HAKKIMIZDA - AV. SELEN ÇANKAYA LAFCI HUKUK BÜROSU

Awesome Image
HAKKIMIZDA

LAFCI HUKUK BÜROSU

Lafcı Hukuk Bürosu kurucusu Av. Selen Lafcı Çankaya, İstanbul'da doğup büyüdü; ailesi Sivas kökenlidir. Evli ve bir çocuk annesidir. Küçük yaşlarından itibaren savunma ve temsil alanında olan üstün başarısı sebebiyle, eğitim hayatını adalet, hak ve hukuka adamış, bizzat çevresi ve eğitimcilerinin öngörülü desteği ile mesleğe yönlendirilmiştir. Hatta savunma alanındaki üstün yeteneği sebebiyle İstanbul'u kapsayan münazara yarışmalarında dereceye girmiştir. Avukatlık mesleğine doğuştan kabiliyeti olduğu göstergelerinin de sayesinde, severek ve isteyerek Hukuk eğitimini almıştır. Lisans eğitimini 2014 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinde tamamlamıştır. Aynı süreçte Galatasaray Üniversitesi'nden İngilizce eğitimi almış, İleri seviyede İngilizceye hakimdir. Ayrıca birçok kuruluşun düzenlediği bilim olimpiyatlarında aritmetik alanında dereceler yapmış, aritmetik başarısını detayları hızlıca kavrayabilme adına mesleğinde de uygulamaya devam etmektedir. Lisansını tamamladıktan sonra KPSS sınavlarına hazırlık dershanelerinde Ceza Hukuku eğitimleri vermiş; bir yandan da İstanbul’da alanlarında başarılı, çeşitli davalara bakan hukuk bürolarında çalışmıştır. Adli yargı sınavlarında ilk 100'e girmeyi başaran Av. Selen Çankaya yönünü avukatlık mesleğinden yana kullanarak, 2019 yılında Lafcı Hukuk Bürosunu kurmuştur. Altı yılı aşkın süredir avukatlık ve hukuki danışmanlık yapan Av. Selen Çankaya; üniversite yılları da dahil olmak üzere birçok alan içi seminerlere ve eğitimlere katılmıştır. Meslek hayatının son altı yılında ağırlıklı olarak ceza davaları, iş davaları, boşanma davaları, velayet davaları, nafaka davaları, tazminat davaları, sigorta davaları, mal paylaşımı davaları ve miras hukuku davaları başta olmak üzere ceza, iş, mal varlığı, sigorta, miras ve aile hukukundan kaynaklanan davalarda uzmanlaşan Av. Selen Çankaya, İstanbul Kadıköy'de bulunan ofisinde ve alanında yetkin ekip arkadaşlarıyla birlikte mesleki kariyerine devam etmektedir. Hukukun kendi içindeki dinamiğini yakalamak adına; yurt içi ve yurt dışında mesleki eğitimler almaya da halihazırda devam etmektedir...
Alanında uzman kadromuzla sizler için buradayız. Zira; Hukuk birgün herkese lazım olur...
Awesome Image
Awesome Image
LAFCI HUKUK BÜROSU
 • Aile Hukuku
 • Arabuluculuk Hizmeti
 • Ceza Hukuku
 • İcra ve İflas Hukuku
 • İş ve Sosyal Güvenlik Hukuku
 • Ve Diğer Hukuk Çözümleri...
Awesome Image
LAFCI Hukuk Bürosu, alanlarında uzman avukat ve personellerden oluşan kadrosu ile birlikte müvekkillerine Aile Hukuku, Miras Hukuku, Ceza Hukuku, Ticaret ve Şirketler Hukuku, Sözleşmeler Hukuku, Gayrimenkul Hukuku İş Hukuku ve daha pek çok alanda avukatlık ve danışmanlık hizmeti sunmaktadır.   Avukatlarımız müvekkillerine faaliyet gösterdikleri sektörleri özelinde, işlerine değer katan bir anlayış ve iş birliği içerisinde çalışarak hızlı ve güvenilir hukuk hizmeti sunmayı amaçlamaktadır. Aynı zamanda yabancı hukuk firmalarıyla olan iş birlikleri doğrultusunda, müvekkillerine uluslararası piyasalarda da güvenilir hukuk hizmetleri sunmaktadır.

Büromuz, müvekkilleri ile uzun soluklu, güven esaslı iş ortaklıkları kurmayı ana hedefi olarak belirlemiştir. Büromuz, hizmetlerini müvekkillerimizin değişen ihtiyaçlarına uygun olarak geliştirmeyi ve yenilikçi, kaliteli hizmetler sunmayı hedeflemektedir.

Hizmetlerimiz sekmesinden hukuk faaliyet alanlarımızı inceleyebilir, bizimle iletişime geçebilir veya soru / cevap sistemimizle aklınıza takılan sorulara cevap bulabilirsiniz.

HUKUK BÜROMUZUN AVUKATLIK MESLEK İLKELERİ ;

Gizlilik ve Mesleki Sır: ‘Sır saklama ve gizlilik’ avukatlık mesleğinin en önemli etik ilkelerinden biridir. Avukatlık büromuz, BM Havana Avukatlık Kuralları , AB Avukatlık Meslek Kuralları ve 1136 sayılı Avukatlık Kanunu ile belirlenen gizlilik ve sır saklama ilkesini hassasiyetle uygulamaktadır. Hukuk büromuz, müvekkillerine ait bilgi ve belgeleri mesleki sır kapsamında özel bir şekilde gizli tutmakta, üçüncü kişi veya kurumlarla hiçbir şekilde paylaşmamaktadır.

Şeffaflık: Avukat, mesleki faaliyetini icra ederken yapılan işin veya davanın aşamaları ve olası sonuçları hakkındaki hukuki görüşünü müvekkiline aktarmalıdır. Hukuk büromuz, vekaletini aldığı müvekkillerini dava süreci ve yapılan işin aşamaları hakkında sürekli bir bilgi akışıyla bilgilendirmektedir.

Bağımsızlık: Hak arama özgürlüğünün güvencesi olan avukatlık mesleğinin icrasında ‘bağımsızlık’ etkin bir savunma için zorunludur. Avukat, mesleğini ifa ederken tüm kişi ve özellikle kamu kurumlarına karşı bağımsız hareket etmelidir. Hukuk büromuz, bağımsızlık ilkesini mesleki faaliyetin önemli bir unsuru olarak uygulamaktadır.